Oczyszczanie wodorowe Aquapeel H2

Innowacyjny zabieg oczyszczania wodorowego wykonywany jest za pomocą specjalistycznego urządzenia Aquapeel H2, które łączy ze sobą zdolność wprowadzania aktywnego wodoru do skóry na poziomie komórkowym z procesem elektroporacji. Efektem zabiegu jest dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry, eliminacja wolnych rodników, wyrównanie kolorytu oraz stymulacja skóry do poprawy elastyczności. Ponadto oczyszczanie wodorowe jest doskonałym wstępem do wszelkich zabiegów, zwłaszcza anti- aging.

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to wprowadzenie w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, oczyszczających komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Niewielki rozmiar pierwiastka i jego mała masa sprawiają, że zostaje on przetransportowany wprost do głębszych struktur naszej skóry. Ma on za zadanie wyeliminować wolne rodniki, odpowiedzialne za pojawianie się oznak starzenia się skóry. W procesie zabiegu wykorzystywana jest także elektroporacja będąca odpowiednikiem mezoterapii bez użycia igieł. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Dzięki impulsom elektrycznym tworzącym zmiany w błonach komórkowych, tworzą się w skórze mikrokanaliki wspomagające głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Pełen zabieg składa się z czterech etapów:

  1. Mikrodermabrazja diamentowa lub peeling kawitacyjny, oczyszczające skórę ze zrogowaciałego naskórka oraz zanieczyszczeń w porach skóry.
  2. Wprowadzanie aktywnego wodoru do głębszych warstw skóry.
  3. Elektroporacja na bazie czystego kwasu hialuronowego.
  4. Masaż skóry z zastosowaniem indywidualnie dobranych produktów.

Efekty oczyszczania wodorowego

Efekty są widoczne natychmiast po wykonaniu zabiegu. Skóra zostaje głęboko oczyszczona, nawilżona, odświeżona, zrewitalizowana i napięta. Zabieg wyrównuje koloryt skóry oraz stymuluje ją do poprawy elastyczności. Zabieg oczyszczania wodorowego może być przeprowadzony u osób o cerze trądzikowej oraz naczyniowej. Zabieg ma także działanie kojące, wspomaga gojenie się ran, reguluje poziom wydzielanego sebum i łagodzi stany zapalne.
Szkodliwe wolne rodniki ulegają neutralizacji, a więc proces starzenia się skóry zostaje na pewien czas zatrzymany.

Wskazania i przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego

Oczyszczanie wodorowe jest odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Może być samodzielnym zabiegiem oczyszczającym, jak również stanowić doskonały wstęp do każdej terapii przeciwstarzeniowej.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: aktywne choroby skóry, patologiczne stany chorób przewlekłych (nowotwór, cukrzyca, epilepsja itp.), ciąża oraz karmienie piersią.