MESOESTETIC M.PEN – PRZEDŁUŻENIE MŁODOŚCI

Mezoterapia jest techniką nakłuwania skóry, gdzie mamy do czynienia z powstawaniem mikrourazów, które pobudzają ją do intensywnego procesu naprawy.

Mikronakłócia powodują powstawanie wielu mechanizmów regeneracyjnych i akcelerują przepuszczalność skóry dla składników aktywnych. Mikrouszkodzenia aktywują podziały komórkowe w naskórku, co wpływa na wzrost grubości jego warstw i produkcję lipidów oraz NMF (naturalnych czynników nawilżających). Tym samym dochodzi także do pobudzenia fibroblastów do syntezy kolagenu oraz elastyny. Efekty regularnego powtarzania zabiegu to zredukowanie zmarszczek, blizn i rozstępów oraz ujędrnienie skóry, zmniejszenie wydzielania sebum i rozświetlenie skóry.

Dzięki mikronakłóciom aplikowane substancje aktywne łatwiej docierają w głąb skóry, nie musząc przedzierać się przez barierę skórną. Mezoterapia igłowa jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów. Efekty są długotrwałe i nieporównywalnie bardziej intensywne niż w przypadku klasycznych zabiegów, gdzie substancje aktywne zostają podane tylko na zewnątrz. W takich wypadkach najczęściej substancje aktywne nie zdołają wniknąć głębiej w wyniku swojej dużej masy cząsteczkowej.

Innowacyjny m.pen od Mesoestetic

Pretty Studio podczas zabiegów mezoterapii korzysta z jednego z najnowocześniejszych urządzeń – m.pen[pro], który zaprojektowała renomowana, hiszpańska firma Mesoestetic. m.pen[pro] cechuje wysoka skuteczność już po pierwszym zabiegu oraz bezpieczeństwo działania.

Urządzenie umożliwia automatyczne nakłuwanie skóry na różnej głębokości oraz aplikację składników aktywnych w głąb skóry właściwej przy minimalnym uszkodzeniu naskórka.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapię mikroigłową stosujemy zarówno na twarz jak i całe ciało. W zależności na jakim obszarze wykonujemy zabieg, możemy spodziewać się następujących rezultatów:

  • zagęszczenie skóry
  • poprawa jędrności i elastyczności
  • przeciwdziałanie efektom starzenia się skóry
  • poprawa kolorytu skóry
  • poprawa mikrokrążenia
  • niwelowanie przebarwień
  • spłycenie drobnych linii i zmarszczek
  • spowolnienie nadmiernego wypadania włosów
  • redukcja zwiotczałej skóry np. ramion czy brzucha
  • likwidacja efektu pomarańczowej skórki na skutek poprawy tekstury skóry

M.pen[pro] to mezoterapia mikroigłowa ale jest też możliwość wykonania mezoterapii igłowej przy użyciu tych samych koktajli.

Jak często wykonywać zabieg mezoterapii?

Mezoterapię mikroigłową polecamy wykonywać w seriach minimum 3 zabiegów w przedziale czasowym co 10-14 dni.
By optymalnie podtrzymać efekty mezoterapii, polecamy wykonywanie zabiegów przypominających co 4-6 miesięcy.