Estgen i Gen Factor – bioinżynieria tkankowa

Nowoczesna bioinżynieria tkankowa estGen oraz Gen Factor wykorzystywana jest w celu kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek dzięki inicjowaniu szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulacji stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie zabiegów wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

estGen

Zabieg wykorzystujący preparat marki estGen polega przede wszystkim na wprowadzeniu środka za pomocą mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej bądź ultradźwięków w głąb skóry. To właśnie tam następują reakcje powodujące regenerację i przebudowę tkanek. Skórę do takiego zabiegu trzeba jednak wcześniej odpowiednio przygotować poprzez peeling. Wyjątkiem od tej reguły jest skóra trądzikowa.

Właściwości preparatów estGen

W skład preparatów estGen wchodzą izolowane proteiny np. białka immunomodulacyjne, czynniki wzrostu, enzymy, poliamidy, substancje bakteriostatyczne, pochodne aminokwasów i kwasów nukleinowych oraz cenne witaminy i minerały. Stąd też wyjątkowe efekty zabiegów wykorzystujących preparat estGen. Dzięki nim poprawie ulega struktura głębokich warstw skóry. Ta staje się widocznie bardziej elastyczna. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć efekt spłycenia się zmarszczek. Przebarwienia stają się jaśniejsze, a zmiany trądzikowe zanikają.

Przy okazji następuje stymulacja układu odpornościowego skóry. Preparat estGen działa również przeciwgrzybicznie i przeciwwirusowo. Wykazuje właściwości przeciwalergiczne. Normalizuje procesy gojenia się uszkodzonego naskórka i skutecznie łagodzi objawy AZS, łuszczycy oraz egzemy.

Zabieg estGen w praktyce

Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu. Po około 3-4 tygodniach stan skóry stabilizuje się. Nie należy przy tym przesadzać z częstotliwością zabiegów, które powinny odbywać się co 3-4 (mezoterapia mikroigłowa) lub 1-2 tygodnie (sonoforeza).

Gen Factor

Czym jest Gen Factor?

Gen Factor No03 to preparat, który podbija kosmetologię komórkową. Stanowi pierwszy produkt w serii GEN FACTOR, na którą składać się docelowo mają preparaty naskórne i inteligentne biomateriały opatrunkowe. Dedykowany jest do skóry zmagającej się z różnego rodzaju problemami.

Preparat wykorzystywany jest w profilaktyce, pielęgnacji i regeneracji. Sprawdza się w przypadku różnych zabiegów inwazyjnych. Jego skuteczność to efekt zastosowania silnych substancji bioaktywnych. GenGen factor 03 stanowi połączenie aktywnych biologicznie białek oraz peptydów znajdujących się w biopolimerowej bazie hydrożelowej. To właśnie baza pozwala na efektywną aplikację produktu i umożliwia przenoszenie substancji do wierzchnich warstw skóry. Produktu tego nie należy używać jednak w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Nie jest odpowiedni także dla osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne czy nowotworowe.