Brow henna – pielęgnująca henna brwi

Nowa henna pudrowa zupełnie zmieniła sposób koloryzacji brwi. Jest to w 100% naturalny zabieg farbowania brwi z efektem tatuażu. Brow Henna jest świetną alternatywą dla tradycyjnej henny brwi, a także w niektórych przypadkach dla makijażu permanentnego.

Co to jest Brow Henna i czym różni się od klasycznej henny?

Klasyczna henna posiada zazwyczaj bardzo ograniczoną paletę kolorów. Niestety większość odmian henny dostępnych na rynku to po prostu syntetyczne odpowiedniki tej naturalnej, które przez mieszanie ich z wodą utlenioną czy oxydantem niszczą brwi. Efekt utrzymuje się na włoskach jedynie do 5 dni.

Zabieg henny pudrowej ma za zadanie nie tylko perfekcyjnie podkreślić brwi, ale również wzmocnić je i porządnie odżywić. Tylko naturalna henna bowiem ma w sobie składniki pobudzające wzrost włosków.

Zabieg doskonale nadaje się dla posiadaczek słabych, rzadkich, pozbawionych blasku i witalności, słabo odrastających brwi. Idealnie nadaje się także do zniwelowania ubytków włosków w łuku brwiowym. Dla osób obawiających się makijażu permanentnego albo chcących sprawdzić zbliżony efekt, zabieg również będzie strzałem w dziesiątkę.

Henna pudrowa zawiera w sobie takie naturalne składniki, jak:

-wyciągi z liści krzewu lawsonii,

-wyciągi z liści indygo,

-ekstrakty z drzewa kakaowego,

-kompleksy witamin,

-przeciwutleniacze,

Brow Henna nie zawiera amoniaku i nadtlenku wodoru i jest produktem w 100% wegańskim.

Podczas zabiegu nie używamy wody utlenionej, a sam zabieg w Pretty Studio łączymy ze wstępną pielęgnacją i głębokim oczyszczeniem włosków. Efekt? Włoski idealnie zabarwione, a przy tym miękkie, błyszczące i nawilżone.

Czy kolor brwi dobierany jest indywidualnie?

Tak. Brow Henna występuje w bardzo dużej gamie kolorystycznej, dodatkowo poszczególne kolory można mieszać, by uzyskać nowe, idealne dla danej urody i karnacji.  Tego nigdy nie osiągnie się stosując klasyczną hennę.

Jak długo utrzyma się efekt koloryzacji henną pudrową?

Brow henna z efektem tatuażu utrzyma się na skórze do 2 tygodni, natomiast na włoskach nawet do 8 tygodni, co oznacza, że możesz cieszyć się perfekcyjnymi brwiami do dwóch miesięcy od koloryzacji. To minimum 6 razy dłużej niż w przypadku użycia zwykłej henny.

Przeciwwskazania do zabiegu:

-stan zapalny powiek lub okolicy brwi,
-choroby skóry, urazy skórne, skaleczenia otarcia oparzenia i opuchlizna w okolicy poddawanej zabiegowi
-poparzenia słoneczne
-łuszczyca,
-zapalenie spojówek lub inne infekcje,
-niedawno przebyte zabiegi operacje oczu, twarzy bądź głowy,
-nadwrażliwość oczu,